Po raz pierwszy wśród 14 polskich diecezji, które w 2015 roku włączyły się do 6. edycji ogólnopolskiej akcji duszpasterskiej Noc Konfesjonałów, uczestniczyła diecezja opolska.
Inicjatywa polega na podjęciu przez księży dyżurów w konfesjonałach w godzinach wieczornych i nocnych w Wielkim Tygodniu. „Noc Konfesjonałów adresowana jest do osób słabo identyfikujących się z Kościołem, praktykujących nieregularnie, poszukujących, a także zapracowanych, którzy nie odnajdują dla siebie możliwości spowiedzi w godzinach zaproponowanych przez duszpasterzy w ramach zwykłego duszpasterstwa” – powiedział organizator diecezjalny – ks. Mateusz Buczma.
W związku z przeżywanym rokiem duszpasterskim pod hasłem „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”, diecezja opolska postanowiła oficjalnie zgłosić swój akces do inicjatywy „Noc Konfesjonałów”. „W poprzednich latach pojedyncze parafie oferowały spowiedź wieczorną porą, nawet nazywając swoją inicjatywę Nocą Konfesjonałów, ale dopiero w tym roku diecezja opolska oficjalnie przystąpiła do ogólnopolskiej akcji” – wyjaśniał ks. Buczma.
W 16 kościołach na terenie całej diecezji można było się wyspowiadać (możliwe, że łącząc to z rozmową) począwszy od soboty 28 marca. Do akcji przystąpiły parafie z Opola, Raciborza, Kędzierzyna-Koźla, Nysy, Kluczborka, Głuchołaz, Niemodlina, Szczedrzyka, Dylak i Głogówka.Pliki cookie pomagają nam udostępniać nasze usługi. Korzystając z serwisu, zgadzasz się na użycie plików cookie.