„Nie wszystkim studentom chce się studiować, ale ci, którzy uczciwie zdobywają wiedzę, rozumieją, że wykształcenie to inwestycja na całe życie, której nikt nie odbierze” – powiedział bp Rudolf Pierskała 14 maja podczas pielgrzymki studentów i pracowników Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Opolskiego do Kamienia Śląskiego.
Podczas wydziałowej pielgrzymki opolski biskup pomocniczy podkreślił, że „praca naukowo-dydaktyczna na Wydziale Teologii oraz studiowanie teologii to specyficzne powołanie do bliskości z Chrystusem i szerzenia Jego królestwa we własnym otoczeniu”.
Zachęcał też studentów do własnego wysiłku studiowania i zgłębiania prawdy. „Szkoła wyższa daje wiedzę i mądrość, które procentują i owocują na całe nasze życie. To jest prawdziwy skarb” – zaznaczył.
Bp Pierskała, który również wykłada na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Opolskiego, podkreślił, że najważniejsze zawsze jest i będzie Boże błogosławieństwo. „Nie wystarczą same najlepsze obiekty na uczelni i najlepszy zespół dydaktyczny. Nie wystarczy sama najlepsza empatia nauczycielska i studencka. Od błogosławieństwa Bożego ostatecznie wszystko zależy: nasza przyszłość i uczciwe zdobywanie stopni w nauce, pomyślność i zdrowie, wykształcenie i majątek, pogoda ducha i pozytywne spojrzenie na drugiego człowieka, wzajemny szacunek i współczucie w trudnych chwilach, radość z dzielenia się swoimi osiągnięciami i umiejętność podzielenia się swoim bólem” – stwierdził.
Nauczycielom akademickim i wychowawcom życzył światła Ducha Bożego i cierpliwości w pracy naukowej i dydaktycznej, a studentom, aby po prostu uczciwie studiowali oraz byli wdzięczni swoim nauczycielom. „Wszystkim życzę wzajemnej empatii w relacjach nauczycielskich i studenckich” – dodał.
Na zakończenie kaznodzieja odniósł się do patrona diecezji opolskiej, urodzonego w Kamieniu Śląskim – św. Jacka, który „przez wytrwałe głoszenie Ewangelii odnowił i umocnił w wierze wiele narodów. Prosimy go dzisiaj, aby odnowił nasze powołanie pracownika i studenta wydziału teologicznego, a także umocnił naszą wiarę w Chrystusa zmartwychwstałego” – modlił się bp Pierskała.Pliki cookie pomagają nam udostępniać nasze usługi. Korzystając z serwisu, zgadzasz się na użycie plików cookie.