„Ufam, że radio będzie dalej się rozwijać zgodnie z nazwą – Doxa – na chwałę Boga i na pożytek ludzi, naszego Kościoła opolskiego, naszych rodzin” – powiedział bp Andrzej Czaja 16 maja podczas Mszy św. z okazji jubileuszu 20-lecia radia diecezji opolskiej.
Ordynariusz opolski podkreślił, że cieszy go funkcjonowanie radia mimo wielu trudności. „Cieszy ciągłe podnoszenie jakości nadawania, niezależność radia od roku, po latach współtworzenia sieci Plus. Autonomia, która umożliwia lepszy rozwój i w tym wymiarze pełnienia misji, jaką Kościół ma do spełnienia w świecie, i w tym wymiarze regionalności” – dodał.
„Wdzięczny jestem Boskiej Opatrzności” – mówił kaznodzieja – „za dobro, które radio wnosi w życie naszego Kościoła i regionu na poziomie ewangelizacji, formacji, rozwoju duchowego, przybliżania kulturowego i duchowego bogactwa naszej ziemi”.
Bp Andrzej Czaja podziękował protoplastom radia – abp. Alfonsowi Nossolowi, ks. prof. Andrzejowi Hanichowi, ks. dr. Piotrowi Tarlinskiemu, a także pracownikom na czele z obecnym dyrektorem ks. dr. Krzysztofem Faberem, współpracownikom, sponsorom i słuchaczom.
„Życzę pięknego dalszego rozwoju, nie tylko słuchalności” – zaznaczył hierarcha. „Także rozwoju dobrego klimatu w radiu i wokół radia. Dostatku środków do funkcjonowania oraz atmosfery dobroci i ciepła w radiu oraz całej rodzinie słuchaczy. Całe dzieło Bogu powierzam!” – zakończył homilię bp Andrzej Czaja.
Początki rozgłośni sięgają lat 90. Diecezjalne Radio Góra św. Anny zostało powołane dekretem abp Alfonsa Nossola 22 marca 1994 r., a w eterze pojawiło się dokładnie 16 kwietnia 1995 roku o godz. 10.00. Po kilku latach samodzielnego realizowania programu, 1 września 1998 roku, Radio Góra św. Anny przystąpiło do współpracy programowej ze Spółką Producencką PLUS, utworzoną pod auspicjami Konferencji Episkopatu Polski.
Spowodowało to zmianę nazwy radia na Radio PLUS Opole, pozostając w dalszym ciągu rozgłośnią radiową diecezji opolskiej, przy zachowaniu dotychczasowej kościelnej osobowości prawnej. Od 1 maja 2014 diecezjalne radio stało się niezależną rozgłośnią regionalną i zmieniło nazwę na Radio Doxa.Pliki cookie pomagają nam udostępniać nasze usługi. Korzystając z serwisu, zgadzasz się na użycie plików cookie.