Wydział katechetyczny kurii diecezjalnej w Opolu 21 maja nagrodził 122. zwycięzców diecezjalnego etapu olimpiady teologicznej, laureatów konkursów wiedzy religijnej, a także konkursu artystycznego. Podczas gali w auli Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Opolskiego odbyła się również uroczystość podsumowania plebiscytu na Bohatera Katechezy.
Gala była zwieńczeniem kilku konkursów: Olimpiady Teologii Katolickiej Łomża 2015 – „Sakramenty uzdrowienia i ich rola w życiu Kościoła”, Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Religijnej ŻAK, Gimnazjalista i dla Zasadniczych Szkół Zawodowych oraz Diecezjalnego Konkursu Artystycznego Opole 2015 – „Bóg źródłem radości w rodzinie”. Wyróżnienie w plebiscycie „Bohater katechezy diecezji opolskiej A. D. 2015” otrzymała dr Edyta Bem, katechetka ucząca w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Strzelcach Opolskich.
Laureaci otrzymali pamiątkowe dyplomy, nagrody książkowe, a także kilka nagród specjalnych, w tym indeksy na studia teologiczne, pielgrzymkę do Rzymu, weekendowy pobyt w diecezjalnym ośrodku „Rybak”, drukarki, aparaty fotograficzne, vouchery do centrum rozrywki Kubatura, bilety do kina, Filharmonii Opolskiej, na Wieżę Piastowską, do Teatru Lalki i Aktora, na pływalnię „Wodna Nuta”, a także filmy DVD, plecaki, zestawy do badmintona oraz bony na zakupy w Decathlonie.
Wśród zaproszonych gości był między innymi bp Rudolf Pierskała, przedstawiciele opolskiego kuratorium oraz Miejskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Opolu.
„Konkurs zawsze prowadzi do wysiłku i mobilizuje do pogłębiania wiedzy. Wiara potrzebuje umocnienia poprzez pogłębienie wiedzy” – powiedział do laureatów bp Rudolf Pierskała.
Podczas gali wystąpił duet gitarowy „Duo Poetico” ze Szkoły Muzycznej we Wrocławiu.
 Pliki cookie pomagają nam udostępniać nasze usługi. Korzystając z serwisu, zgadzasz się na użycie plików cookie.