„Podziwiając Twe piękno Panie, wyrażamy wdzięczność za Twoje trwanie przy nas, za cud przeistoczenia na tylu ołtarzach świata. Dziękujemy Ci za cud przebóstwienia, który jest naszym udziałem, ilekroć przyjmujemy Cię w Komunii Świętej” – powiedział bp Andrzej Czaja 4 czerwca podczas 6. Koncertu Uwielbienia w Opolu. Organizatorami koncertu byli: Duszpasterstwo Ressurexit, Odnowa w Duchu Świętym diecezji opolskiej oraz Radio Doxa.
W uroczystość Bożego Ciała na osiedlu AK w Opolu, niedaleko kościoła Przemienienia Pańskiego, już po raz szósty zebrało się tysiące mieszkańców Opolszczyzny, aby modlić się za młode pokolenie. „Powierzamy Ci Panie ludzi chorych i cierpiących, młodzież, dzieci prosząc o moc wiary” – modlił się opolski biskup. „Prosimy o ducha miłości, pokoju i zgody w rodzinach oraz o nowe liczne święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne” – dodał.
Podczas koncertu był także czas na adorację Najświętszego Sakramentu. Modlitwę prowadził bp Andrzej Czaja. „Podziwiamy Panie piękno Twego cichego bycia pośród nas, które daje nam tyle poczucia bezpieczeństwa, pokoju” – mówił. „Uwielbiamy piękno Twojego czystego spojrzenia w głąb naszych serc, które niesie uzdrowienie i podnosi. Podziwiamy piękno Twojego serca pełnego miłości, miłosierdzia, zmiłowania, które daje nam to wielkie przeświadczenie, że choćby nikt nas na świecie nie kochał, to pewni jesteśmy, że Ty nas miłujesz” – podkreślił.
Opolski ordynariusz w modlitwie pamiętał także o krajach pogrążonych w konfliktach zbrojnych. „W wojnach bezsensownie ginie tak wielu ludzi, i za wiarę w Ciebie i ludzi dobrej woli. Daj tym, którzy się pogubili opamiętanie, przemień ich serca. Chrześcijanom daj męstwo, żywą wiarę, radość z tego, że jesteśmy Twoimi uczniami, wlej pokój w nasze serca i siłę do dawania świadectwa o Tobie i Twej Ewangelii” – prosił.
„Nieraz nie radzimy sobie w budowaniu życia rodzinnego, społecznego, Kościoła” – powiedział bp Czaja. „Do Ciebie Panie wołamy – pomóż nam. Niech zstąpi Duch Twój, ześlij Go, i niech odnowi oblicze tej naszej ziemi” – błagał.
Pomysłodawca Koncertu Uwielbienia w Opolu, ks. Eugeniusz Ploch, przypomniał, że: „Pierwszy Koncert Uwielbienia w 2010 r. rozpoczął w diecezji opolskiej zorganizowaną modlitwę za młode pokolenie. Biskup zaprosił nas wtedy, aby nasze parafie stały się ogniskami modlitwy za młode pokolenie. I to się dzieje!” – dodał. „Koncert jest dobrą okazją, aby wspólnie o dzieci i młodzież „powalczyć”, aby w ten wieczór zapłonęło wielkie ognisko modlitwy za młode pokolenie” – zaakcentował jeden z organizatorów.
Na scenie Koncertu Uwielbienia Opole 2015 wystąpili: Zespół Przecinek, Oktet smyczkowy pod batutą Piotra Kotasa, filharmonicy opolscy, zaprzyjaźnieni muzycy i soliści – młodzi wokaliści, na co dzień zaangażowani w posługę uwielbienia w ramach różnych muzycznych projektów: Monika Fita, Agata Seidel, Anna Humeniuk, Magda Hołyk, Filip Trela, Zuzanna Tomaszewska i Mirosław Kopyto.
Solistom towarzyszył chór Corpus Christi, który tworzą pochodzący z terenu całej diecezji opolskiej (i nie tylko) uczestnicy Warsztatów Uwielbienia, organizowanych przez Duszpasterstwo akademickie Ressurexit.Pliki cookie pomagają nam udostępniać nasze usługi. Korzystając z serwisu, zgadzasz się na użycie plików cookie.