„Szczególny poziom komunikacji i odpowiedzialnej mediacji domaga się służba w Związkach Zawodowych Policji” – powiedział bp Rudolf Pierskała w opolskiej katedrze z okazji 25-lecia ich istnienia. „Troska o pracownika – o jego prawa i przywileje w pracy, ale i uświadomienie mu jego obowiązków to specyficzna mediacja międzyosobowa” – dodał.
Opolski biskup pomocniczy podkreślił, że ta służba w związkach zawodowych domaga się szczególnego daru mowy. „Czy słowem łączymy ludzi, czy też dzielimy?” – pytał kaznodzieja. „Jubileusz to okazja, aby także wybaczyć sobie nawzajem, jeśliby miał, kto zarzut przeciw drugiemu. To szczególna okazja do wdzięcznej pamięci zrealizowanych dokonań, ale i serdecznego współczucia oraz przebaczenia. Dlatego zastanówmy się nad tym jak wykorzystujemy dar mowy w naszej służbie?” – prosił.
„Mamy w sobie moc dobrego słowa” – mówił bp Pierskała – „którym możemy pociągnąć innych do otwarcia na rzeczywiste problemy, wygasić powstałe konflikty i spory, doprowadzić do zgody i pojednania. Z tego wynika, że prawdę trzeba czynić, a nie uchylać się od niej, ale czynić w miłości” – zaznaczył.
Na zakończenie homilii, biskup zachęcał, aby odkryć na nową wartość modlitwy „Ojcze nasz”. „Wypowiadajmy ją rano i wieczorem z wielką nadzieją, że Ojciec w niebie nas słyszy i widzi. On wtedy pomoże nam w odpowiedzialnej pracy dla dobra obywateli. Szczególnie zaś nauczy nas życzliwej komunikacji wzajemnej i nawiązywania dobrych relacji w pracy, pełnej empatii i wzajemnego zrozumienia” – podkreślił.Pliki cookie pomagają nam udostępniać nasze usługi. Korzystając z serwisu, zgadzasz się na użycie plików cookie.