„Jesteście diamentami” – powiedział bp Andrzej Czaja do siedmiu kapłanów, którzy obchodzą 60-lecie święceń. Sakramentu kapłaństwa udzielił im częstochowski bp Zdzisław Goliński 19 czerwca 1955 r. w Nysie.
„Trzeba dziękować za powołanie oraz niesamowite obdarowanie łaską świętą” – zaakcentował bp Czaja. „Nie sposób wymienić, tak wiele zasług i śladów waszego posługiwania na różnych poziomach życia Kościoła. Owoce na niwie Pańskiej są bardzo niewymierne. Te najwspanialsze są w głębiach ludzkich serc i sumień” – podkreślił.
Opolski biskup przyznał, że choć zmysły z wiekiem nie są już takie wyostrzone, to jubilaci widzą wyraźnie oczami wiary Zbawiciela, Mistrza swego, Nauczyciela, który na nich czeka. „Jestem o tym przekonany” – mówił – „że widzicie dobrze, przecież przez całe życie Go widzieliście i o Nim mówiliście innym. Słyszycie Jego słowa wskazań na życie. Cieszcie się, że wasze imiona zapisane są w niebie!” – dodał.
Bp Andrzej Czaja poprosił też seniorów o modlitwę za młode pokolenie i powołania. „Bogu jest miła wasza modlitwa!” – zaznaczył.
Diamentowy jubileusz kapłaństwa w tym roku obchodzą: ks. prałat Edmund Cisak, ks. prałat Zbigniew Donarski, ks. dziekan Edward Gogollok, ks. radca Emil Ojczyk, ks. radca Józef Rugor, ks. Józef Kudella z diec. Augsburg oraz ks. Gerard Klein z diec. Freiburg.Pliki cookie pomagają nam udostępniać nasze usługi. Korzystając z serwisu, zgadzasz się na użycie plików cookie.