Tegorocznej 39. Pieszej Pielgrzymce Opolskiej na Jasną Górę towarzyszy hasło „Metanoia – umysłu i serca. Ewangelicznymi ścieżkami nawrócenia – w kierunku Światowych Dni Młodych Kraków 2016”. 26 grup pątników spotka się w Częstochowie w sobotę 22 sierpnia, gdzie o godz. 11.00 podziękują Bogu podczas uroczystej Mszy św. na błoniach przed jasnogórskim szczytem.
Piesza Pielgrzymka Opolska składa się z kilku strumieni. 16 sierpnia pątnicy wyruszyli z Nysy, 17 sierpnia z Opola, Raciborza i Głubczyc, a 18 sierpnia z Kluczborka.
Tematyka tegorocznej pielgrzymki jest połączeniem myśli przewodniej programu duszpasterskiego Kościoła w Polsce na rok 2015 „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię” z przygotowaniami do Światowych Dni Młodych w Krakowie w roku 2016.
„W Roku Życia Konsekrowanego pamiętać chcemy o siostrach, braciach i ojcach zakonnych” – zapewniają organizatorzy. „Nawiązywać będziemy też do przyszłorocznego jubileuszu 1050-lecia Chrztu Polski. Na Górze Świętej Anny wspominać będziemy 50. rocznicę wysłania Listu Episkopatu Polski do Biskupów Niemieckich. W czasie pielgrzymki będziemy także szczególnie modlić się za rodziny w związku z poświęconym im synodem biskupów” – dodają.
Pielgrzymi dotrą do Częstochowy w sobotę 22 sierpnia. Najpierw udadzą się do Kaplicy Cudownego Obrazu. Transmisji Mszy Świętej sprawowanej na jasnogórskim szczycie o godzinie 11.00 będzie można posłuchać na falach diecezjalnego Radia Doxa.
Szczegółowe informacje oraz relacje i zdjęcia można znaleźć na stronie internetowej: www.pielgrzymka-opolska.plPliki cookie pomagają nam udostępniać nasze usługi. Korzystając z serwisu, zgadzasz się na użycie plików cookie.