„Działanie Ducha Świętego to święta moc, ogień porządkujący całego człowieka, dający harmonię i równowagę duchową” – powiedział bp Rudolf Pierskała 5 września podczas diecezjalnego Dnia Wspólnoty Ruchu Światło-Życie w kościele pw. Przemienienia Pańskiego w Opolu. Podczas spotkania podsumowano letnie rekolekcje oraz rozpoczęto nowy rok formacyjny pod hasłem: „W mocy Ducha Świętego”.
Opolski biskup pomocniczy zaznaczył, że oprócz działania Ducha Świętego, doświadczamy w naszym życiu także „ognia złych duchów, który niszczy i burzy, sieje strach i niepokój. Pan Jezus przez swoją śmierć i zmartwychwstanie już pokonał złego ducha, dlatego trzeba przyjąć moc Jego Ducha Pocieszyciela, a wtedy On w nas zwycięży złego i obroni nas” – podkreślił.
„Potrzebujemy nieustannie umocnienia Duchem Bożym” – stwierdził bp Pierskała. „Bo dopóki żyjemy na tym świecie doznajemy pokus i doświadczamy działania złego ducha: wojny, niezgody, nienawiści, zazdrości, lenistwa, chciwości, pychy, nieczystości, gniewu, łakomstwa. Trzeba się nam przyznać, że ulegliśmy już wiele razy jego wpływom. Doświadczamy nieustannie, że duch reklamy, mody, posiadania, zarozumiałości, i wiele innych złych duchów potrafi tak zamieszać w sercach i umysłach ludzi, że sprowadza ich na manowce” – dodał.
Kaznodzieja powiedział też, że mocy ducha Bożego potrzebują wszyscy, nie tylko młodzi, ale także małżonkowie, rodzice i dziadkowie. „Czy jesteśmy w sile wieku czy w podeszłym wieku, wołajmy z wiarą: Przybądź Duchu Święty, napełnij serca Twych wiernych i ogień Twojej miłości w nich zapal. Ześlij Boże Ducha Twojego, a powstanie życie. I odnowisz oblicze ziemi” – zachęcał.Pliki cookie pomagają nam udostępniać nasze usługi. Korzystając z serwisu, zgadzasz się na użycie plików cookie.