„Jesteście przed ołtarzem, by odnowić dane sobie przed dwudziestu pięciu laty słowo, a przede wszystkim, by dobremu Bogu podziękować za wszelkie łaski i błogosławieństwo” – powiedział bp Paweł Stobrawa 6 września w kościele seminaryjno-akademickim w Opolu. Na pielgrzymce srebrnych jubilatów małżeństwa zgromadziło się ok. 760 par.
Opolski biskup pomocniczy podziękował małżonkom za przykład chrześcijańskiego życia w rodzinach oraz za trwanie w świętym, nierozerwalnym związku. Bp Stobrawa życzył też jubilatom, aby „Chrystus – Źródło wszelkiego szczęścia i umocnienie więzi małżeńskiej mieszkał w ich sercach i sprawiał, aby wzrastała i ubogacała się ich miłość”.
„Niech na dalszej drodze waszego małżeństwa, towarzyszy wam i waszej rodzinie Boże błogosławieństwo i łaska dobrego zdrowia” – mówił biskup. „Niech wasze dzieci i najbliżsi otaczają was stale wdzięczną, życzliwą troską i dobrocią. Niech Maryja nieustannie okrywa was płaszczem swojej troskliwej miłości, jak nowożeńców w Kanie Galilejskiej i oręduje u swojego Syna, abyście w dobrym zdrowiu, w pokoju i miłości, w radości i nadziei mogli przeżywać i świętować kolejne jubileusze” – dodał.Pliki cookie pomagają nam udostępniać nasze usługi. Korzystając z serwisu, zgadzasz się na użycie plików cookie.