„W tej modlitwie – indywidualnie odmawianej, a zwłaszcza we Wspólnocie Żywego Różańca jesteście obrazem wspólnoty, którą tworzyli apostołowie razem z Matką Najświętszą, oczekując na zesłanie Ducha Świętego” – powiedział bp Paweł Stobrawa do członków Róż Różańcowych 5 września podczas dnia skupienia w Winowie.
„Jesteście skarbem i bogactwem Kościoła oraz waszych wspólnot parafialnych” – dziękował członkom Wspólnot Żywego Różańca opolski biskup pomocniczy. „Jeżeli jednak podczas tej Eucharystii ośmielam się przypomnieć wypowiedzi ostatnich papieży o wartości i potędze modlitwy różańcowej, to chcę, aby one były umocnieniem nieraz w trudnych chwilach, które przecież nikogo nie omijają” – zaznaczył.
Bp Stobrawa prosił, aby w modlitwie różańcowej pamiętać o Ojcu Świętym, na którym ciąży odpowiedzialność za cały Kościół, a także o biskupach, kapłanach, osobach życia konsekrowanego, aby „dobrze i sumiennie wypełnili zadania przyjęte na siebie w dniu święceń i złożonych ślubów zakonnych”.
Kaznodzieja zachęcał także, aby modlitewną pamięcią obejmować rodziny i małżeństwa, zwłaszcza te, które przeżywają kryzysy. Szczególną intencją, zdaniem biskupa, jest modlitwa za młode pokolenie, czyli „ludzi dobrych, ale nieraz bardzo pogubionych, bo może zabrakło im dobrych przewodników, a nieraz dobrego przykładu ze strony dorosłych”.
„Nie ustawajcie w odmawianiu modlitwy różańcowej” – prosił bp Stobrawa. „Pielęgnujcie odmawianie przypisanej dziesiątki w swoich różach. Swoją modlitwą i postawą wypraszajcie nawrócenie ludziom, którzy są daleko od Boga, Ewangelii i Kościoła” – apelował.Pliki cookie pomagają nam udostępniać nasze usługi. Korzystając z serwisu, zgadzasz się na użycie plików cookie.