„Nie wystarczy, że człowiek czyni znak krzyża świętego, gdyż chrześcijaninem staje się nie przez tę umiejętność, ale zanurzenie w krzyżu i śmierci Chrystusa” – powiedział bp Paweł Stobrawa w opolskiej katedrze 14 września podczas Sumy odpustowej ku czci Podwyższenia Krzyża Świętego.
Kaznodzieja zaznaczył, że „nie wystarczy znać prawd wiary, bo i niewierzący piszą książki o Chrystusie i Jego krzyżu. Nie wystarczy zawiesić krzyż na ścianie, aby dom był chrześcijański. Nie wystarczy dać miejsce krzyżowi na ulicach miasta, żeby miasto czy państwo stało się chrześcijańskie. Trzeba czegoś więcej!” – apelował.
„Trzeba naukę krzyża – mówił biskup – wpisać w swoje życie i przyjąć ją z miłością, która z niego płynie. Trzeba nasze codzienne krzyże, a te przecież nikogo nie omijają, zjednoczyć z krzyżem Jezusa Chrystusa. Postawić Chrystusowy krzyż w centrum naszego życia i pozwolić, aby opromieniła nas miłość, która płynie z krzyża” – zachęcał.
Opolski biskup pomocniczy życzył wszystkim, aby tajemnica Bożej miłości, ukryta w krzyżu Jezusa Chrystusa, pomogła „zjednoczyć nasze codzienne krzyże, doświadczenia, nawet naszą grzeszność z krzyżem naszego Zbawiciela”.
Kaznodzieja odpustowy przestrzegał, aby pomimo problemów, a nawet swoistych Wielkich Piątków, nie zgasł w naszym sercu blask Chrystusowego krzyża i głos Zmartwychwstałego: „ufajcie, Ja zwyciężyłem świat!”.
„Niech życie w bliskości krzyża i blasku Chrystusowej Ewangelii pomogą nam wydobywać dobro i stawać się ludźmi lepszymi, ale też otworzyć się na drugiego człowieka, również na uchodźców, którzy uciekają ze swoich ojczyzn, by ratować życie” – prosił.Pliki cookie pomagają nam udostępniać nasze usługi. Korzystając z serwisu, zgadzasz się na użycie plików cookie.