Siatkarz Mariusz Wlazły, nauczycielka akademicka Teresa Wiśniewska i były radny Andrzej Rybaczyk zostali laureatami nagrody „Żar Serca”. Wręczeniem wyróżnień zakończyła się Wielka Gala 22. Dni Xaveriańskich, organizowanych przez duszpasterstwo akademickie Xaverianum w Opolu.
Od roku 1997 przyznawane są nagrody „Żar Serca” osobom, które wyróżniają się wiernością chrześcijańskim ideałom, pracą na rzecz innych ludzi oraz działaniem na rzecz integracji i obalania murów między różnymi środowiskami. Statuetki co roku przyznawane są w trzech kategoriach: student, pracownik akademicki i osoba spoza środowiska akademickiego.
Teresa Wiśniewska – nauczycielka akademicka, została nagrodzona za „zaangażowanie w tworzenie duszpasterstwa postakademickiego, kompetentną i odpowiedzialną postawę w pracy zawodowej i społecznej oraz aktywną działalność i podejmowanie różnych inicjatyw duszpasterskich”.
Andrzej Rybarczyk – były radny, wicemarszałek województwa i prezes cementowni „Odra” wyróżniony został za „otwartość na ludzi potrzebujących pomocy, gotowość do dzielenia się dobrem i służby drugiemu człowiekowi oraz zaangażowanie i działalność dla dobra społeczności lokalnej”.
Mariusz Wlazły – wybitny siatkarz reprezentacji Polski i „Skry” Bełchatów, student opolskiej WSZiA, nagrodzony za „aktywne zaangażowanie w działalność charytatywną i społeczną, pomaganie w rozwijaniu młodych talentów oraz edukację i wychowanie poprzez świadectwo osobistego życia”
Co roku przed świętem patronalnym opolskiego Jezuickiego Ośrodka Formacji i Kultury Xaverianum organizowany jest cykl imprez kulturalnych oraz nowenna do św. Franciszka Ksawerego, który był przyjacielem św. Ignacego Loyoli i wielkim misjonarzem Dalekiego Wschodu.
Podczas tegorocznych 22. Dni Xaveriańskie odbył się tradycyjny już Bal Xaveriański, koncert Gospel, występ kabaretu Hrabi i Jurki, Festiwal piosenki studenckiej „Nocne śpiewanie”, spotkanie z Krzysztofem Zanussim zatytułowane „Teologia w czasach Einsteina”, projekcja filmu „Bogowie”, Spotkanie Absolwentów DA „Xaverianum”, wieczór uwielbienia, a także finałowy koncert Grzegorza Turnaua podczas Wielkiej Gali „Żar Serca”.
Jezuicki Ośrodek Formacji i Kultury Xaverianum w Opolu powstał na początku lat 90., jako kontynuacja duszpasterstwa akademickiego prowadzonego przez ojca Józefa Czaplaka i jego poprzedników.Pliki cookie pomagają nam udostępniać nasze usługi. Korzystając z serwisu, zgadzasz się na użycie plików cookie.