Rektorzy wyższych uczelni oraz nauczyciele akademiccy spotkali się w auli Wyższego Międzydiecezjalnego Seminarium Duchownego w Opolu, aby przełamać się opłatkiem z biskupami i przedstawicielami władz miejskich.
Bp Jan Kopiec przyznał, że święta Bożego Narodzenia to czas, gdy zdobywamy się na szczerość, jaką potrafią na co dzień okazywać dzieci. „Nagle gdzieś odnajdujemy w sobie troszkę tego człowieczeństwa, którego nam tak bardzo potrzeba, a także to, że sami jesteśmy sobie niewystarczalni. Potrzebujemy ciągle wsparcia i to zarówno w wymiarze międzyludzkim, ale i z wysoka, abyśmy nie zatracili tych wartości, którym mamy służyć, do których mamy zmierzać i według których się rozwijać” – dodał.
Gliwicki ordynariusz wyraził radość, że właśnie w tym świątecznym czasie, niezależnym od wszystkich światopoglądowych, politycznych i ideologicznych postaw, „potrafimy się spotkać i życzliwie wobec siebie wydobywać to, co powinno budować wyższy etap naszej dojrzałości i poczucia szczęścia. Samo poświęcanie się musi być zawsze wtopione w to, aby przynosić dobro. To walka, jaka płynie z betlejemskiego wydarzenia. I właśnie przy tym wydarzeniu gromadzą się wszyscy niezależnie od swej postawy, umiejętności objawiania wielkich zadań – od prostych pasterzy aż do wykwintnych mędrców” – zaznaczył.
Na zakończenie bp Kopiec zachęcił, aby przedstawiciele środowiska akademickiego chętnie angażowali się w formowanie społeczeństwa w wymiarze fachowym. Jednocześnie przestrzegał, że samo perfekcyjne wypełnianie zadań nie zawsze prowadzi do prawdziwego spotkania się ze sobą.Pliki cookie pomagają nam udostępniać nasze usługi. Korzystając z serwisu, zgadzasz się na użycie plików cookie.