„Nie wielkie akcje budują i rozwijają Kościół, ale zachowywanie przez nas Bożej nauki, Ewangelii” – powiedział bp Andrzej Czaja podczas Wielkanocnego Czuwania Młodzieży w kościele pw. Wniebowzięcia NMP w Jemielnicy. „Wtedy Ojciec, Syn i Duch Święty przychodzą i zamieszkują w nas, a to wielka tajemnica naszej wiary” – dodał.
Opolski biskup zachęcał młodych, aby nie dali się zniechęcić bądź zastraszyć oraz aby nie rezygnowali z wyjazdu do Krakowa na Światowe Dni Młodzieży. „Dlaczego jechać? – pytał biskup – Jeżeli zaprasza namiestnik Chrystusa na ziemi, jakim jest papież Franciszek, to trzeba jechać. Dla mnie to wystarczający powód. On mówi w imieniu Boga. Nie będzie zamętu w głowach, ani w sercach, jeśli będziemy słuchać papieża Franciszka i nauczających wraz z nim w jedności biskupów. Nie dajcie się zwieść, zastraszyć!” – prosił
Hierarcha przypomniał, że Jezus wzywał swoich uczniów, aby byli ludźmi odważnymi, mężnymi, bez lęku. „Wierzymy w Boga? To wierzmy także w Jego Opatrzność i miłosierdzie. Nie lękajcie się! Mówcie swoim rówieśnikom, że Bóg jest z nami, to jest sprawdzian jakości naszej wiary w Ewangelię!” – podkreślił.
„Kto chce budować Kościół, musi się nauczyć słuchać Bożego Ducha” – mówił bp Czaja. „On przemawia na różne sposoby, w znakach czasu, poprzez człowieka, sakramenty, a także w słowie. Czytajcie jak najwięcej słowo Boże! To są pewne drogi współbudowania z Bogiem Kościoła” – stwierdził.
Motto spotkania młodych „1050 razy lepiej” nawiązywało do obchodzonej w tym roku 1050. rocznicy Chrztu Polski. Młodzież diecezji opolskiej odnowiła przyrzeczenia chrztu świętego oraz pogłębiła świadomość, czym jest dziecięctwo Boże. Czuwanie wpisywało się również w przygotowania do Światowych Dni Młodzieży. Przedstawiciele parafii goszczących młodych z zagranicy odebrali z rąk bp. Andrzeja Czai świece, które mają służyć podczas spotkań w czasie Dni w Diecezjach.Pliki cookie pomagają nam udostępniać nasze usługi. Korzystając z serwisu, zgadzasz się na użycie plików cookie.