Już po raz siódmy na placu przy kościele Przemienienia Pańskiego w Opolu (osiedle A.K., ul. Stefana Grota – Roweckiego) odbył się Koncert Uwielbienia połączony z modlitwą i adoracją Najświętszego Sakramentu. Głównymi organizatorami byli: Duszpasterstwo Akademickie Resurrexit, diecezjalna Odnowa w Duchu Świętym oraz Radio Doxa.
Od samego początku opolskich Koncertów Uwielbienia o jego muzyczną oprawę dba raciborski zespół Przecinek, któremu w tym roku towarzyszył zespół Piąty Wyraz, a także oktet smyczkowy pod batutą Piotra Kotasa. Piotr Kotas wraz z Jakubem Michalakiem (zespół Przecinek) byli autorami aranżacji utworów wykonywanych w czasie tegorocznego koncertu.
Muzykom towarzyszyli soliści, na co dzień zaangażowani w posługę uwielbienia w ramach różnych muzycznych projektów. Wystąpili: Monika Fita (zespół Przecinek), Agata Seidel, Anna Humeniuk, Magda Hołyk, a także Filip Trela (zespół Piąty Wyraz) i Mirosław Kopyto (pochodzący z Lublińca muzyk i wokalista, laureat Szansy na Sukces, występował także na Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu z zespołem Kukla Band, obecnie prowadzi Opolskie Studio Piosenki).
Ponadto, jak co roku, wystąpił chór Corpus Christi, który współtworzą pochodzący z terenu całej diecezji opolskiej (i nie tylko) uczestnicy Warsztatów Uwielbienia, które po raz piąty odbywały się w Duszpasterstwie Akademickim Resurrexit. W tym roku w chórze zaśpiewało ponad 50 osób.
Warsztaty Uwielbienia prowadzili absolwenci Akademii Muzycznej we Wrocławiu na kierunku edukacja muzyczna, a za przygotowanie zespołów wokalnych i instrumentalnych odpowiedzialna była Anna Szczędzina oraz Sara Pradella.
Koncert Uwielbienia w Opolu od samego początku łączy się w diecezji opolskiej z modlitwą za młode pokolenie. Jednym z owoców opolskich Koncertów Uwielbienia są Wieczory Uwielbienia, które odbywają się regularnie w ciągu całego roku w wielu parafiach diecezji. Inne owoce, to wydawnictwa płytowe: płyta DVD (KU 2011), płyta Podnieście głowy, nabierzcie Ducha (2012), płyta Odrodzeni (2013), które rozeszły się w nakładzie ponad dwóch tysięcy egzemplarzy.
Opolski Koncert Uwielbienia powstał z inspiracji rzeszowskim koncertem Jednego Serca Jednego Ducha. Dzieło zainicjowane przez Jana Budziaszka (perkusisty zespołu Skaldowie) od ponad dziesięciu lat gromadzi tysiące ludzi uwielbiających Jezusa. Oprócz Rzeszowa, podobne koncerty odbywają się m.in.: w Lublinie, Włocławku, Gdańsku, Lublińcu i Warszawie.Pliki cookie pomagają nam udostępniać nasze usługi. Korzystając z serwisu, zgadzasz się na użycie plików cookie.