„Młodzież ma potrzebę doświadczenia Boga i spotkania” – powiedział bp Rudolf Pierskała na Górze św. Anny do ponad 300 młodych. Prolog Max zakończył przygotowania liderów i wolontariuszy do Światowych Dni Młodzieży w diecezji opolskiej.
Opolski biskup pomocniczy przyznał, że odpowiedzialni i wolontariusze doświadczają wielu niepokojów i obaw przed Światowymi Dniami Młodzieży. „Słyszymy o obawach rodziców i młodzieży związanych z wyjazdem do Krakowa. Czy to nie jest po prostu szukanie alibi, aby tam nie pojechać? Dlaczego boją się rodzice, którzy przed laty jechali na spotkanie z papieżem w trudniejszych warunkach finansowych i komunikacyjnych? Nie bali się, bo mieli potrzebę spotkania z Ojcem Świętym i doświadczenia wiary we wspólnocie Kościoła” – stwierdził.
„Czyżby obecnie młodzież nie czuła potrzeby doświadczenia takiego spotkania, czy jest tak wygodna i obojętna?” – pytał biskup. „Tak nie jest! To jest fałszywa opinia. Młodzież ma potrzebę doświadczenia Boga i spotkania, wasza obecność tutaj, to potwierdza!” – podkreślił.
Kaznodzieja zachęcał także młodych do rachunku sumienia ze swojego zaangażowania na rzecz Światowych Dni Młodzieży. „Czy uczciwie wykonujemy swoją pracę dla ŚDM? Czy należymy do cenionych wolontariuszy? Czy koordynator diecezjalny oraz odpowiedzialni za departamenty i sekcje są dobrymi szefami? Ja odpowiem za was: trzy razy Tak! Tak! Tak! Dziękuję za wasze zaangażowanie, dobroć i szlachetność w działaniu. Dziękuję ks. Łukaszowi Knieciowi i jego współpracownikom za wszystkie Prologi” – dodał.
„Bądźmy dobrzy i szlachetni wykonując swoją pracę – czy to jako koordynator lub odpowiedzialny, czy to jako współpracownik i wolontariusz” – prosił bp Pierskała. „Człowiekowi dobremu łatwiej jest uwierzyć w Boga niż człowiekowi z natury złemu. Wasza dobroć i szlachetność zjednoczyła już wielu młodych, a przyciągnie innych do Chrystusa” – zaznaczył.
Diecezja opolska w czasie Światowych Dni Młodzieży przyjmie nazwę Nazaret i będzie uroczyście przeżywać tajemnicę Zwiastowania na Górze św. Anny. 153 parafie diecezji będą gościć młodzież z 24 krajów, w tym największe grupy z Francji, Włoch, Niemiec, Czech, Brazylii, Libanu, Argentyny, Meksyku, Bahrajnu, Indii, Peru i Ekwadoru.Pliki cookie pomagają nam udostępniać nasze usługi. Korzystając z serwisu, zgadzasz się na użycie plików cookie.