„Praca w policji jest służbą ojczyźnie dla dobra i w trosce o bezpieczeństwo jej obywateli” – powiedział bp Rudolf Pierskała podczas Mszy św. z okazji wojewódzkich obchodów Święta Policji w opolskiej katedrze. W tym roku przypada 97. rocznica powstania Policji Państwowej.
Opolski biskup pomocniczy podkreślił, że służba ojczyźnie i jej mieszkańcom wymaga niejednokrotnie poświęcenia własnego zdrowia, a nawet życia dla obrony bezpieczeństwa i spokoju obywateli, a także porządku w społeczeństwie.
„Nasz doroczny obchód Święta Policji odbywa się w kontekście przeżywanej 1050. rocznicy chrztu Polski i w przeddzień Światowych Dni Młodzieży w Krakowie” – przypomniał kaznodzieja. „Służby policyjne na wszystkich szczeblach zaangażowały się w bezpieczne przyjęcie w naszej diecezji około 5 tysięcy młodzieży z ponad 20 krajów. Dziękuję wszystkim pracującym w policji za tak życzliwe podjęcie prac przygotowawczych i organizacyjnych, a także za otwartość i życzliwość we współpracy z naszym Centrum ŚDM w Opolu” – zaznaczył.
Bp Pierskała życzył wszystkim policjantom zdrowia i sił w ich trudnej służbie. „Niech towarzyszy wam zawsze wielka wyobraźnia i roztropność w podejmowanych działaniach dla dobra i bezpieczeństwa obywateli. Niech każda akcja zakończy się dla was szczęśliwie. Waszym rodzinom życzę Bożego błogosławieństwa i pomyślności” – dodał.
Policja Państwowa została powołana ustawą Sejmu II Rzeczypospolitej z 24 lipca 1919 r. Na pamiątkę tego wydarzenia współczesna policja obchodzi swoje święto właśnie 24 lipca.Pliki cookie pomagają nam udostępniać nasze usługi. Korzystając z serwisu, zgadzasz się na użycie plików cookie.