„Jesteście przed ołtarzem, by odnowić dane sobie przed pięćdziesięciu laty słowo, a przede wszystkim, by dobremu Bogu podziękować za wszelkie łaski i błogosławieństwo” – powiedział bp Paweł Stobrawa w kościele seminaryjno-akademickim w Opolu. Na pielgrzymce złotych jubilatów małżeństwa zgromadziło się ok. 400 par.
Kaznodzieja zaznaczył, że skoro 50-lecie ich małżeństwa przypada w Nadzwyczajnym Roku Miłosierdzia, w 1050. rocznicę chrztu Polski oraz w przeżywane w naszej Ojczyźnie Światowe Dni Młodzieży, to splot tych wydarzeń zaprasza małżonków do jeszcze większego otwarcia się na Bożą Miłość i otwarcia drzwi serc Jezusowi.
„Papież Franciszek zachęca nas w tym szczególnym roku łaski, byśmy pielgrzymowali do kościołów, w których znajdują się bramy miłosierdzia” – mówił biskup. „I ważne są te nawiedzenia kościołów jubileuszowych. Ale to właśnie pielgrzymowanie ma nam pomóc, byśmy sami stali się jubileuszową bramą miłosierdzia, przez którą Pan Bóg chce wejść do naszego serca, ale też chce promieniować z naszego serca na  nasze otoczenie” – zachęcał.
Opolski biskup pomocniczy podziękował małżonkom za przykład chrześcijańskiego życia w rodzinach oraz za trwanie w świętym, nierozerwalnym związku. Bp Stobrawa życzył też jubilatom, aby „Chrystus – Źródło wszelkiego szczęścia i umocnienie więzi małżeńskiej mieszkał w ich sercach i sprawiał, aby wzrastała i ubogacała się ich miłość”.
„Niech na dalszej drodze waszego małżeństwa, towarzyszy wam i waszej rodzinie Boże błogosławieństwo i łaska dobrego zdrowia” – mówił hierarcha. „Niech wasze dzieci i najbliżsi otaczają was stale wdzięczną, życzliwą troską i dobrocią. Niech Maryja nieustannie okrywa was płaszczem swojej troskliwej miłości, jak nowożeńców w Kanie Galilejskiej i oręduje u swojego Syna, abyście w dobrym zdrowiu, w pokoju i miłości, w radości i nadziei mogli przeżywać i świętować kolejne jubileusze” – dodał.Pliki cookie pomagają nam udostępniać nasze usługi. Korzystając z serwisu, zgadzasz się na użycie plików cookie.