„Celnik Mateusz został uleczony przez Chrystusa z niewoli pieniądza” – powiedział bp Rudolf Pierskała do celników w opolskiej katedrze z okazji Dnia Służby Celnej. „Ze znienawidzonego w społeczeństwie żydowskim celnika, na którym ciążyły liczne nieuczciwości i przestępstwa, stał się Chrystusowy uczniem, a potem ewangelistą” – dodał.
Kaznodzieja podkreślił, że nawrócony Mateusz chciał także, aby Jezus uleczył wszystkich podobnych do niego, dlatego nie zerwał znajomości z celnikami. „Na pewno gorąco pragnął, aby jego koledzy także poznali Jezusa, dlatego przypuszczamy, że w porozumieniu z samym Jezusem przygotował ucztę i zaprosił na nią swoich dawnych kolegów i znajomych” – dopowiedział.
Opolski biskup pomocniczy zaznaczył, że na uczcie byli także uczniowie Chrystusa. „Nic tak nie jednoczy ludzi i nie brata jak wspólny stół – bo spotkanie z drugim człowiekiem jest najważniejsze. Podczas uczty rozwiązują się języki, topnieją lody, znikają uprzedzenia, wytarza się atmosfera serdeczności i braterstwa. Przy wspólnym stole rozwiązuje się w rozmowie wiele trudnych spraw rodzinnych, państwowych i międzynarodowych” – zauważył.
Biskup podziękował celnikom za bezpieczną pracę na różnych stanowiskach, wymagających poświęcenia i oddania, a także mądrości w działaniu. „Praca wasza jest służbą ojczyźnie dla dobra i w trosce o nasze bezpieczeństwo. Ta służba wymaga roztropności i wyobraźni, aby uchronić nas przed różnymi zagrożeniami w kraju, ale i z zagranicy. Przecież wszyscy chcemy czuć się w naszej ojczyźnie jak w prawdziwym bezpiecznym domu” – stwierdził.Pliki cookie pomagają nam udostępniać nasze usługi. Korzystając z serwisu, zgadzasz się na użycie plików cookie.