Tekst do druku

Drogie Siostry i Bracia!
Drodzy Diecezjanie!

Zbliża się I rocznica beatyfikacji bł. Marii Luizy Merkert, współzałożycielki Zgromadzenia Sióstr św. Elżbiety. Rok temu radosne święto beatyfikacji przeżywała cała nasza diecezja w niedzielę 30 września. W I rocznicę tego wydarzenia pragniemy je uczcić i raz jeszcze podziękować Bogu za wyniesienie na ołtarze naszej Śląskiej Samarytanki.
Wyjątkowo bogaty program uroczystości rocznicowych zaplanowano w Nysie, gdzie żyła bł. Maria Luiza Merkert i gdzie znajduje się jej grób. W dniach od 26 do 30 września odbędą się liczne obchody religijne i imprezy kulturalne. Oprócz koncertów, spektakli i wystaw odbędzie się również dwudniowa konferencja naukowa w nyskim Muzeum (29 i 30 września). Samą rocznicę beatyfikacji poprzedzi w kościele św. Jakuba i św. Agnieszki w Nysie specjalne triduum, w czasie którego zostaną odprawione Msze św. o godz. 18.15. Wraz z Siostrami Elżbietankami w sposób szczególny zapraszam do Nysy diecezjan na uroczystą Mszę św. w sam dzień rocznicy, tj. we wtorek 30 września na godz. 17.00. Podczas tej Mszy św. pragniemy wspólnie podziękować Panu Bogu za dar beatyfikacji, a także powierzać wstawiennictwu naszej nowej Błogosławionej najpilniejsze potrzeby osobiste, rodzinne i społeczne, a przede wszystkim pragniemy polecić jej naszych chorych, opuszczonych i potrzebujących.
Proszę również wszystkich Księży, aby dziękczynnie uczczono I rocznicę beatyfikacji także we wspólnotach parafialnych, zwłaszcza w sam dzień rocznicy 30 września oraz we wspomnienie bł. Marii Luizy, które przypada w dniu 14 listopada.
Ufny we wstawiennictwo bł. Marii Luizy Merkert z serca błogosławię

Wasz Biskup

Abp A. Nossol

Opole, 15 września 2008 r.
--------------------------------
Odezwę proszę odczytać w niedzielą 21 lub 28 września 2008 r.
W dzień rocznicy beatyfikacji (wtorek 30 IX) oraz we wspomnienie (14 XI) można zastosować teksty liturgiczne podane w Kalendarzu liturgicznym 2008, s. 309-312.Pliki cookie pomagają nam udostępniać nasze usługi. Korzystając z serwisu, zgadzasz się na użycie plików cookie.