Tekst do druku

Drodzy Diecezjanie,
w czwartek, 2 kwietnia przypada czwarta rocznica śmierci Sługi Bożego Jana Pawła II. Wdzięczna pamięć o naszym umiłowanym Ojcu Świętym przynagla nas, aby w tym dniu szczególnie pamiętać o latach Jego pontyfikatu i „umacnianiu nas w wierze”. Dlatego zapraszam bardzo serdecznie na Eucharystię do naszej opolskiej katedry, która zostanie odprawiona o godz. 18.30.

W tym roku rocznica śmierci Jana Pawła II przypada prawie bezpośrednio przed obchodem Niedzieli Palmowej, którą ten Papież ustanowił Światowym Dniem Młodzieży. Niech, zatem tegoroczny Dzień Młodzieży w naszej diecezji będzie szczególnym czasem modlitwy w intencji Sługi Bożego Jana Pawła II. Modlić się chcemy nie tylko o rychłą beatyfikację, ale także o lepsze i głębsze wsłuchiwanie się w Jego nauczanie. Niech obchody rocznicowe przypomną nam najważniejsze wskazania życiowe, prowadzące nas ku Temu, który jest naszą „Drogą i Prawdą i Życiem” (J 14,6).
Również w czwartek o godz. 19.00 zostanie odprawiona Msza św. w kościele seminaryjno-akademickim w Opolu, którą poprzedzi czuwanie młodzieży akademickiej.
Natomiast w poszczególnych rejonach modlitewne spotkania odbędą się:
— 2 kwietnia – w Raciborzu;
— 3 kwietnia – w Opolu w parafii św. ap. Piotra i Pawła oraz Kluczborku;
— 4 kwietnia – w Nysie;
— 5 kwietnia – w Kędzierzynie-Koźlu (Blachowni).
Szczegółowy program tych spotkań będzie zamieszczony na stronie internetowej naszej diecezji (www.diecezja.opole.pl). W pozostałych parafiach w dniu rocznicy proszę o odprawienie Mszy św. i dodanie specjalnego wezwania w modlitwie powszechnej.
Wszystkim kapłanom i wiernym życzę owocnego przeżywania zbliżającego się Triduum paschalnego.
Wasz biskup
Abp Alfons Nossol
Opole, dnia 19 marca 2009 r.


 Pliki cookie pomagają nam udostępniać nasze usługi. Korzystając z serwisu, zgadzasz się na użycie plików cookie.