Tekst do druku
Drodzy Diecezjanie,
6 kwietnia 2009 r. region Abruzji w środkowych Włoszech nawiedziło tragiczne w skutkach trzęsienie ziemi. Największe zniszczenia odniosło miasto L’Aquila i jego okolice. Według doniesień zginęło prawie 300 osób, kilka tysięcy osób zostało rannych, a około 50 tysięcy ludzi straciło dach nad głową.
W modlitwie wyrażamy duchową łączność z ofiarami tragedii i pragniemy dołączyć do grona osób i instytucji uczestniczących w akcji ratunkowej. Odpowiadając na apel Ojca Świętego i Kościoła we Włoszech, uprzejmie proszę o przeprowadzenie, w dniu 26 kwietnia lub 3 maja br., przed wszystkimi kościołami naszej diecezji zbiórki do puszek dla osób poszkodowanych przez trzęsienie ziemi w L’Aquila i regionie Abruzji.

Zebrane pieniądze proszę przesłać na konto Caritas Diecezji Opolskiej, która za pośrednictwem Caritas Polskiej przekaże je Caritas Italiana. Włoska Caritas od początku trzęsienia ziemi koordynuje kościelną pomoc dla poszkodowanych.
Polecając Dawcy życia dusze tych, którzy zginęli módlmy się o to, aby chrześcijańska i międzyludzka solidarność pomogła cierpiącym przezwyciężyć wszystkie bolesne próby.

Wasz Biskup
Abp Alfons Nossol

Opole, dnia 20 kwietnia 2009 r.

 Pliki cookie pomagają nam udostępniać nasze usługi. Korzystając z serwisu, zgadzasz się na użycie plików cookie.