Tekst do druku

Czcigodni Duszpasterze,
Kochani Diecezjanie,

w odpowiedzi na apel Ojca Świętego Benedykta XVI, a także Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, serdecznie proszę Was o udzielenie pomocy głodującym mieszkańcom Wschodniej Afryki, a zwłaszcza Sudanu, Somalii, Erytrei i Etiopii. Katastrofalna susza sprawiła, że około 12 milionów ludzi, wśród nich wiele dzieci, ucieka przed straszliwym widmem głodu w poszukiwaniu pożywienia i pomocy.
W obozach dla uchodźców panują straszliwe warunki sanitarne. Sytuację pogarszają konflikty zbrojne i nieudolne instytucje państwowe.
Dlatego proszę Was o żarliwą modlitwę w intencji wszystkich cierpiących z powodu klęski głodu. Jednocześnie do Was Duszpasterzy zwracam się z prośbą o zorganizowanie w niedzielę, 14 sierpnia br., przed wszystkimi kościołami naszej diecezji, zbiórki ofiar do puszek celem ich bardzo konkretnego wsparcia.
Ufamy, że za pośrednictwem Caritas Internationalis i Caritas krajów afrykańskich, nasza pomoc dotrze w porę do głodujących sióstr i braci.
Wszystkim osobom i instytucjom zaangażowanym w niesienie pomocy udzielam pasterskiego błogosławieństwa.

Wasz Biskup

Bp Andrzej Czaja

----------------------------
Zebrane pieniądze, proszę z pośpiechem przekazać na konto Caritas Diecezji Opolskiej.
Konto Caritas Diecezji Opolskiej: Grupa Pekao S.A. O/Opole,
nr: 66 1240 1633 1111 0000 2651 3092 z dopiskiem „dla Afryki”. Pliki cookie pomagają nam udostępniać nasze usługi. Korzystając z serwisu, zgadzasz się na użycie plików cookie.