Tekst do druku Komunikat_1-05-2012.pdf

Drodzy Diecezjanie!

1 maja 2012 r., w liturgiczne wspomnienie św. Józefa Robotnika, minie rok od wyniesienia na ołtarze papieża Jana Pawła II. Rocznica beatyfikacji to dla nas kolejna okazja do wyrażenia wdzięczności Bogu za wielkie dziedzictwo wiary i papieskiego nauczania, w którym bł. Jan Paweł II wiele uwagi i pasterskiej troski poświęcił małżeństwu i rodzinie. 
Odpowiadając na wezwanie do ciągłego zgłębiania tego dziedzictwa, pragnę zachęcić wszystkich diecezjan do przeżywania dnia 1 maja każdego roku, jako Diecezjalnego Święta Rodziny. Inicjując to dzieło, zapraszam wszystkie rodziny naszej diecezji do Jemielnicy, gdzie 1 maja o godz. 11.00 rozpocznie się wspólna modlitwa w intencji rodzin, o moc wiary i wzajemną w nich miłość.
W przeddzień, 30 kwietnia br., o godz. 19.00 zapraszam do Jemielnicy młodzież na wieczorne czuwanie ze św. Józefem.
Uroczystości pierwszomajowe będą w tym roku połączone z reaktywowaniem diecezjalnego Bractwa św. Józefa. Jego idee i cele zostaną przybliżone wiernym w liście pasterskim, który wystosuję do wszystkich diecezjan w IV Niedzielę Wielkanocną, tj. 29 kwietnia br. 
Oczekując na Wasze przybycie do Jemielnicy, wielkanocnie pozdrawiam i z serca błogosławię
Wasz biskup
† Andrzej Czaja
 
Opole, dnia 12 kwietnia 2012 r.
---------------------------------
Powyższy Komunikat należy odczytać w ramach ogłoszeń parafialnych w II Niedzielą Wielkanocną 15 kwietnia br.
Przy okazji ponawiam zaproszenie skierowane do wszystkich Współbraci Kapłanów diecezjalnych i zakonnych na Emaus kapłański, który odbędzie się w najbliższą środę 18 kwietnia o godz. 16.00 w kościele św. Brykcjusza w parafii Gościęcin. Gościem tegorocznego spotkania będzie metropolita katowicki abp Wiktor Skworc. Pliki cookie pomagają nam udostępniać nasze usługi. Korzystając z serwisu, zgadzasz się na użycie plików cookie.