Drodzy Diecezjanie!
W tym roku świętujemy 40-lecie utworzenia diecezji opolskiej, a także 20. rocznicę ustanowienia przez bł. Jana Pawła II metropolii górnośląskiej, w skład której wchodzą archidiecezja katowicka oraz diecezje gliwicka i opolska. Motywowani troską o umocnienie wzajemnych więzi Kościołów lokalnych w ramach naszej metropolii, ustaliliśmy wraz z biskupami katowickim i gliwickim, że odtąd wymiar metropolitalny będą miały następujące pielgrzymkowe spotkania w naszych diecezjach: pielgrzymka mężczyzn i młodzieży męskiej w Piekarach Śląskich (w ostatnią niedzielę maja); Uroczystość Wniebowzięcia NMP (15 sierpnia) w dawnej cysterskiej świątyni w Rudach oraz obchody Podwyższenia Krzyża Świętego na Górze Świętej Anny (zwykle w drugą sobotę września), zwłaszcza wieczorna procesja ze świecami.
Mając to na uwadze, w imieniu biskupa gliwickiego Jana Kopca, serdecznie zapraszam wszystkich drogich współbraci w kapłaństwie, osoby życia konsekrowanego i lud wierny naszej diecezji do Rud w Uroczystość Wniebowzięcia NMP, w środę 15 sierpnia br., na uroczystą Sumę o godz. 11.00, której przewodniczyć będzie nasz metropolita abp Wiktor Skworc. 
W kontekście wakacyjnego pielgrzymowania zachęcam także do ochotnego udziału w tegorocznej 36. Pieszej Pielgrzymce Opolskiej na Jasną Górę w dniach 29 lipca – 4 sierpnia br., w letnich uroczystościach annogórskich i we wszelkich lokalnych uroczystościach odpustowych. Niech te modlitewne spotkania będą radosnymi aktami uwielbienia składanymi Bogu za dar naszej diecezji w 40-lecie jej powstania.
Na trud pielgrzymowania i radość wakacyjnego wypoczynku z serca Wam błogosławię.
† Andrzej Czaja
Biskup Opolski
------------------------------------- 
Powyższy Komunikat należy odczytać w ramach ogłoszeń parafialnych w XVI Niedzielę Zwykłą 22 lipca br.
Załączniki:
Pobierz plik (Komunikat_Rudy_2012.pdf)Tekst do druku [ ]143 kBPliki cookie pomagają nam udostępniać nasze usługi. Korzystając z serwisu, zgadzasz się na użycie plików cookie.