Rodzina oparta na stabilnym związku małżeńskim jest źródłem życia i miejscem harmonijnego wzrastania młodego człowieka, a zarazem wielką przygodą i drogą osobistego spełnienia kobiety i mężczyzny. Silna Bogiem rodzina zapewnia szczęście, poczucie bezpieczeństwa, wsparcie w trudnościach i godną starość oraz stanowi podstawę zdrowego społeczeństwa. 
W naszej diecezji 26 maja: w Opolu, Kluczborku i Kędzierzynie-Koźlu oraz 2 czerwca: w Nysie i Raciborzu przejdą Marsze dla Życia i Rodziny. Uczestnicy Marszów dla Życia i Rodziny w całej Polsce będą manifestować przywiązanie do wartości rodzinnych i poszanowanie dla życia każdej osoby, od poczęcia do naturalnej śmierci. Zachęcam wszystkich wiernych naszej diecezji do udziału w kolejnych świętach rodziny oraz z serca błogosławię ich uczestnikom.
† Andrzej Czaja
Biskup Opolski
Opole, dnia 14 maja 2013 r.
-----------------------------------
Niniejszy komunikat należy odczytać podczas ogłoszeń na Mszach św. w Niedzielę Zesłania Ducha Świętego.
 
Załączniki:
Pobierz plik (Komunikat_Marsz-dla-Zycia_2013a.pdf)Komunikat_Marsz-dla-Zycia_2013a.pdf[ ]181 kBPliki cookie pomagają nam udostępniać nasze usługi. Korzystając z serwisu, zgadzasz się na użycie plików cookie.