Podziękowanie Biskupa Opolskiego
za zbiórki pieniędzy dla ofiar anomalii pogodowych i trzęsienia ziemi

 

Drodzy Diecezjanie,

w niedzielę 7. sierpnia br. zwróciłem się do Was z prośbą o modlitwę i konkretne wsparcie dla ofiar anomalii pogodowych w naszej diecezji, zaś w niedzielę 18. września br. apelowałem o pomoc dla ofiar trzęsienia ziemi we Włoszech.
W odpowiedzi na obydwa apele, na konto Caritas Diecezji Opolskiej wpłynęła kwota 503.000 zł. (słownie: pięćset trzy tysiące złotych), która umożliwia udzielanie sprawnej pomocy zarówno mieszkańcom naszej diecezji, jak i naszym siostrom i braciom we Włoszech.
Osobom poszkodowanym przez klęski żywiołowe w naszej diecezji, Caritas przyznała kwotę 303 tysięcy złotych. Natomiast na konto Caritas Italiana, za pośrednictwem Caritas Polska, wysłała kwotę 200 tysięcy złotych.
Dzisiaj chcę Wam wszystkim - kochani Diecezjanie - serdecznie podziękować za Wasze hojne wsparcie i za umiejętność dzielenia się tym, co posiadacie. Dziękuję również za duchową solidarność w modlitwie. Na zakończenie Roku Miłosierdzia złożyliście cenne świadectwo wiary, która działa przez miłość bliźniego.
Niech błogosławieństwo Boga bogatego w miłosierdzie stale wam towarzyszy.


Wasz Biskup
+ Andrzej CzajaNiniejsze Podziękowanie należy odczytać w parafiach diecezji opolskiej w ramach ogłoszeń duszpasterskich w jedną z kolejnych niedziel wieńczących rok kościelny

Załączniki:
Pobierz plik (1_Podziekowanie-Bp-Czaja.pdf)Podziękowanie Biskupa Opolskiego[ ]335 kBPliki cookie pomagają nam udostępniać nasze usługi. Korzystając z serwisu, zgadzasz się na użycie plików cookie.