Tekst do druku

Drodzy Duszpasterze, Katechetki i Katecheci, Droga Młodzieży!
W I Niedzielę Adwentu (29 listopada 2009 r.) już po raz dwunasty w kościele seminaryjno-akademickim przy ul. Drzymały 1a w Opolu odbędzie się Ekumeniczna Modlitwa Młodych. To modlitewne spotkanie chrześcijan z różnych Kościołów rozpocznie się o godz. 15.30. Hasłem tegorocznej modlitwy będą słowa „Bądźcie moimi świadkami”. Pragniemy rozumieć te słowa jako wezwanie Jezusa Chrystusa skierowane do nas wszystkich – zwłaszcza młodych chrześcijan – abyśmy poprzez postawę życiową nacechowaną otwartością i miłością wobec każdego człowieka stali się czytelnym znakiem Bożej Prawdy i Miłości w tych kręgach, w których żyjemy, uczymy się i wzrastamy.
Jako Wasz nowy biskup diecezjalny cieszę się, że będę mógł się z Wami spotkać, razem z Wami się modlić i śpiewać na chwałę naszego Pana. Zapraszam Was zatem w tę ostatnią niedzielę listopada do Opola! Liczę, że naszą obecnością, refleksją nad słowem Bożym, śpiewem i modlitwą będziemy mogli dać wyraz naszej jedności, nadziei i radości płynącej z wiary, oraz że umocnieni duchem wspólnoty staniemy się na co dzień odważnymi świadkami Jezusa Chrystusa.
Z nadzieją na modlitewne spotkanie z serca błogosławię

Wasz biskup
† Andrzej Czaja

-----------------------------
Czcigodni Księża, gorąco proszę, aby odczytać powyższe „Zaproszenie” w ramach ogłoszeń parafialnych. Proszę również, abyście wzorem lat ubiegłych dopomogli jak największej grupie Wiernych, zwłaszcza Młodzieży, zorganizować przyjazd do Opola na Ekumeniczną Modlitwę Młodych.