Tekst do druku

Drodzy Duszpasterze, Katechetki i Katecheci, Droga Młodzieży!
W I Niedzielę Adwentu (29 listopada 2009 r.) już po raz dwunasty w kościele seminaryjno-akademickim przy ul. Drzymały 1a w Opolu odbędzie się Ekumeniczna Modlitwa Młodych. To modlitewne spotkanie chrześcijan z różnych Kościołów rozpocznie się o godz. 15.30. Hasłem tegorocznej modlitwy będą słowa „Bądźcie moimi świadkami”. Pragniemy rozumieć te słowa jako wezwanie Jezusa Chrystusa skierowane do nas wszystkich – zwłaszcza młodych chrześcijan – abyśmy poprzez postawę życiową nacechowaną otwartością i miłością wobec każdego człowieka stali się czytelnym znakiem Bożej Prawdy i Miłości w tych kręgach, w których żyjemy, uczymy się i wzrastamy.
Jako Wasz nowy biskup diecezjalny cieszę się, że będę mógł się z Wami spotkać, razem z Wami się modlić i śpiewać na chwałę naszego Pana. Zapraszam Was zatem w tę ostatnią niedzielę listopada do Opola! Liczę, że naszą obecnością, refleksją nad słowem Bożym, śpiewem i modlitwą będziemy mogli dać wyraz naszej jedności, nadziei i radości płynącej z wiary, oraz że umocnieni duchem wspólnoty staniemy się na co dzień odważnymi świadkami Jezusa Chrystusa.
Z nadzieją na modlitewne spotkanie z serca błogosławię

Wasz biskup
† Andrzej Czaja

-----------------------------
Czcigodni Księża, gorąco proszę, aby odczytać powyższe „Zaproszenie” w ramach ogłoszeń parafialnych. Proszę również, abyście wzorem lat ubiegłych dopomogli jak największej grupie Wiernych, zwłaszcza Młodzieży, zorganizować przyjazd do Opola na Ekumeniczną Modlitwę Młodych.

 Pliki cookie pomagają nam udostępniać nasze usługi. Korzystając z serwisu, zgadzasz się na użycie plików cookie.