Tekst do druku

Drodzy Bracia i Siostry,

w  ostatnich dniach z przejęciem myślimy o ludziach, którzy ucierpieli na skutek strasznego trzęsienia ziemi w Haiti. Ta katastrofa spowodowała śmierć tysięcy osób, wielką liczbę rannych i ogromne zniszczenia materialne. W modlitwie jesteśmy blisko z poszkodowanymi. Prosimy Boga, by ulżył ich cierpieniom a zmarłych obdarzył miłosierdziem.
Równocześnie, odpowiadając na apel Ojca Świętego Benedykta XVI oraz Konferencji Episkopatu Polski, proszę Was wszystkich o włączenie się do akcji solidarności i niesienia konkretnej pomocy potrzebującym. W niedzielę, 24 stycznia br. przed wszystkimi kościołami naszej diecezji zorganizowana zostanie zbiórka do puszek na rzecz poszkodowanych. Zebrane ofiary za pośrednictwem Caritas Polskiej i Caritas Internationalis trafią do Haiti i zostaną wykorzysta-ne na programy pomocy długofalowej i odbudowę ze zniszczeń.
Czcigodnych Duszpasterzy proszę o szybkie przekazanie zebranych pieniędzy na adres lub konto Caritas Diecezji Opolskiej 66 1240 1633 1111 0000 2651 3092 z dopiskiem „Haiti”.
Wasz Biskup
Bp Andrzej Czaja


 Pliki cookie pomagają nam udostępniać nasze usługi. Korzystając z serwisu, zgadzasz się na użycie plików cookie.