ZMIANY W INSTYTUCJACH DIECEZJALNYCH

Ks. Adam Kondys – z dniem 1 września 2018 r. kapelanem Sebastianeum Silesiacum – Zespołu Rehabilitacyjno-Wypoczynkowego w Kamieniu Śląskim;

Ks. Tomasz Rehlis – oddelegowany z dniem 1 września 2018 r. do pracy dydaktyczno-naukowej na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Opolskiego;

Ks. Andrzej Ochman – z dniem 1 września 2018 r. odwołany z funkcji kapelana Sebastianeum Silesiacum – Zespołu Rehabilitacyjno-Wypoczynkowego w Kamieniu Śląskim i mianowany rezydentem przy parafii Wniebowzięcia NMP w Opolu-Gosławicach;

Ks. Mateusz Dąbrowski – odwołany z funkcji wikariusza parafii Trójcy Świętej w Leśnicy i mianowany referentem kancelarii Kurii Diecezjalnej w Opolu;

Ks. mgr Łukasz Knosala – odwołany z funkcji wikariusza parafii Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Kluczborku i mianowany duszpasterzem akademickim w Duszpasterstwie Akademickim „Resurrexit” przy kościele seminaryjno-akademickim pw. Św. Jadwigi Śląskiej w Opolu.


NOMINACJE PROBOSZCZOWSKIE

Ks. Wojciech Janus –  mianowany z dniem 1 kwietnia 2018 r. proboszczem parafii Św. Jadwigi Śląskiej w Żelaznej;

Ks. Joachim  Ottinger –  odwołany z urzędu proboszcza parafii Najśw. Serca Pana Jezusa w Nieznaszynie i mianowany proboszczem parafii Św. Anny w Chałupkach;

Ks. Ryszard  Podsiadlo –  odwołany z urzędu proboszcza parafii Św. Michała Archanioła w Poznowicach i mianowany proboszczem parafii Matki Bożej Bolesnej w Kędzierzynie-Koźlu (Kłodnicy);

Ks. Roman  Smolarz –  odwołany z urzędu proboszcza parafii Trójcy Świętej w Opawicy i mianowany proboszczem parafii parafii Najśw. Serca Pana Jezusa w Nieznaszynie;

Ks. Jozef  Zwarycz –  odwołany z urzędu proboszcza parafii Wszystkich Świętych w Starym Paczkowie i mianowany proboszczem parafii Wniebowzięcia NMP w Zębowicach;

Ks. Jacek  Biernat – odwołany z urzędu proboszcza parafii Trójcy Świetej w Włodzieninie i Św. Józefa Robotnika w Wojnowicach (ex currendo) i mianowany proboszczem parafii Św. Anny Opolu-Chmielowicach;

Ks. Zbigniew  Gajewski – odwołany z urzędu proboszcza parafii Świetej Rodziny w Samborowicach i mianowany proboszczem parafii Św. Jana Nepomucena w Opolu;

Ks. Adrian  Jańczyk –  odwołany z urzędu proboszcza parafii Św. Marcina w Starym Lesie i mianowany proboszczem parafii Wszystkich Świętych w Brożcu;

Ks. Sławomir  Kwiatkowski – odwołany z urzędu proboszcza parafii Wniebowzięcia NMP w Kazimierzu i mianowany proboszczem parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Bogdanowicach;

Ks. Jan  Golba –  odwołany z urzędu wikariusza parafii Św. Mikołaja w Raciborzu i mianowany proboszczem parafii Wniebowzięcia NMP w Kazimierzu;

Ks. Marcin  Cytrycki –  odwołany z funkcji duszpasterza akademickiego DA „Resurrexit” w Opolu i mianowany proboszczem parafii Wniebowzięcia NMP w Opolu-Gosławicach;

Ks. Mariusz  Pelechaty –  odwołany z urzędu wikariusza parafii Ducha Świetego w Krapkowicach-Otmęcie i mianowany proboszczem parafii Trójcy Świętej w Opawicy;

Ks. Jarosław  Karpa – odwołany z urzędu wikariusza parafii Św. Wawrzyńca w Głuchołazach i mianowany proboszczem parafii Trójcy Świętej we Włodzieninie i Św. Józefa Robotnika w Wojnowicach (ex currendo);

Ks. Andrzej  Przybyła – odwołany z urzędu wikariusza parafii Narodzenia NMP w Głubczycach i mianowany proboszczem parafii Świętej Rodziny w Samborowicach;

Ks. Krzysztof  Romanski –  odwołany z urzędu wikariusza parafii Trójcy Świętej w Korfantowie i mianowany proboszczem parafii Św. Michała Archanioła w Poznowicach;

Ks. Marcin Dobrzanski – dotychczas duszpasterz w Polskiej Misji Katolickiej w Anglii i Walii zostaje mianowany proboszczem parafii Wszystkich Świętych w Starym Paczkowie;

Ks. Daniel  Maksymowicz –  odwołany z urzędu wikariusza parafii Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Ligocie Turawskiej i mianowany proboszczem parafii Św. Szymona i Judy Tadeusza w Gierałtowicach;

Ks. Zbigniew Gielczowski – dotychczas posługujący duszpastersko w Portugalii zostaje mianowany proboszczem parafii Św. Marcina Biskupa w Starym Lesie;

Ks. Brunon  Zgraja – wykładowca na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Opolskiego zostaje mianowany proboszczem parafii Św. Józefa Robotnika w Myślinie;
 

NOMINACJE WIKARIUSZOWSKIE

Ks. Marcin Adamiec – odwołany z obowiązków wikariusza parafii wikariusza parafii Bożego Ciała w Oleśnie i mianowany wikariuszem parafii Św. Jacka w Opolu;

Ks. Rafał Prusko – odwołany z obowiązków wikariusza parafii Bł. Czesława w Opolu i  mianowany wikariuszem parafii Św. Dominika w Nysie;

Ks. Janusz Sobiś – zostaje mianowany wikariuszem parafii Św. Mikołaja i Św. Franciszka Ksawerego w Otmuchowie;

Ks. Wojciech Kępkowski – odwołany z obowiązków wikariusza parafii Św. Mikołaja  w Kędzierzynie-Koźlu i mianowany wikariuszem parafii Trójcy Świętej w Korfantowie;

Ks. Mateusz Wieczorek – odwołany z obowiązków wikariusza parafii Św. Michała Archanioła  w Prudniku i mianowany wikariuszem parafii Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Kędzierzynie-Koźlu (Sławięcicach);

Ks. Dariusz Domerecki – odwołany z obowiązków wikariusza parafii Miłosierdzia Bożego w Prudniku i mianowany wikariuszem parafii Bożego Ciała w Oleśnie;

Ks. Artur Kasprzycki – odwołany z obowiązków wikariusza parafii Najśw. Serca Pana Jezusa w Kluczborku i mianowany wikariuszem parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Opolu;

Ks. Marcin Pilch – odwołany z obowiązków wikariusza parafii Ducha Świętego i NMP Matki Kościoła w Kędzierzynie-Koźlu i mianowany wikariuszem parafii Św. Wawrzyńca w Głuchołazach;

Ks. Zygmunt Nagel – odwołany z obowiązków wikariusza parafii Wniebowzięcia NMP  w Raciborzu i mianowany wikariuszem parafii Narodzenia NMP w Głubczycach;

Ks. Dominik Mamełka – odwołany z obowiązków wikariusza parafii Św. Ap. Piotra i Pawła  w Opolu i mianowany wikariuszem parafii Marii Magdaleny w Dobrodzieniu;

Ks. Dominik Paterak –  odwołany z obowiązków wikariusza parafii Św. Wita, Modesta i Krescencji w Pietrowicach Wielkich i mianowany wikariuszem parafii Bł. Czesława w Opolu;

Ks. Kamil Ponikowski – odwołany z obowiązków wikariusza parafii Św. Marii Magdaleny w Dobrodzieniu i mianowany wikariuszem parafii Św. Mikołaja w Raciborzu;

Ks. Krzysztof Kozimor – odwołany z obowiązków wikariusza parafii Św. Jacka w Opolu i mianowany wikariuszem parafii Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Ligocie Turawskiej;

Ks. Mateusz Podkówka – odwołany z obowiązków wikariusza parafii Św. Karola Boromeusza w Opolu i mianowany wikariuszem parafii MB Wspomożenia Wiernych w Kluczborku;

Ks. Bartosz Radecki – zostaje mianowany wikariuszem parafii Ducha Świętego w Krapkowicach (Otmęcie);

O. Innocenty Marek Rusecki OFM – odwołany z obowiązków wikariusza parafii Św. Piusa X Papieża i Św. Marii Goretti w Kędzierzynie-Koźlu i mianowany wikariuszem parafii Św. Jana Chrzciciela w Raciborzu;

Ks. Grzegorz Świecarz SAC – odwołany z obowiązków wikariusza parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Opolu i mianowany wikariuszem parafii Św. Mikołaja w Kędzierzynie-Koźlu;

O. Mirosław Prochera OFM – odwołany z obowiązków wikariusza parafii Ducha Świętego i Matki Kościoła w Kędzierzynie-Koźlu i mianowany wikariuszem parafii Św. Karola Boromeusza w Opolu;

Ks. Bogdan Węgrzyn CMSA –  odwołany z obowiązków wikariusza parafii Bożego Ciała w Oleśnie i mianowany wikariuszem parafii Św. Piusa X Papieża i Św. Marii Goretti  w Kędzierzynie-Koźlu.

 

KAPLANI SKIEROWANI NA STUDIA SPECJALISTYCZNE

Ks. Mateusz Kandzia - dogmatyka (KUL)

Ks. Michał Ludewicz - patrologia (KUL)
 

KAPŁANI PODEJMUJĄCY POSŁUGĘ W INNYCH DIECEZJACH

Ks. Ryszard Hanaczewski – odwołany z obowiązków rezydenta przy parafii Wniebowzięcia NMP w Jemielnicy i oddelegowany z dniem 1 września 2018 r. do pracy duszpasterskiej w ramach Polskiej Misji Katolickiej w Anglii i Walii;

Ks. Mariusz Gawłowski – odwołany z obowiązków wikariusza parafii Św. Jana Chrzciciela w Raciborzu i oddelegowany z dniem 1 września br. do posługi kapłańskiej w Ordynariacie Polowym Wojska Polskiego.
 

Jeśli nie podano inaczej, dekret wchodzi w życie z dniem 23 sierpnia 2018 roku



Pliki cookie pomagają nam udostępniać nasze usługi. Korzystając z serwisu, zgadzasz się na użycie plików cookie.