Biskup Diecezjalny Andrzej Czaja

prof. UO dr hab. teologii
przewodniczący Komisji Nauki Wiary KEP, członek Zespołu ds. Kontaktów z Polską Radą Ekumeniczną, Wielki Kanclerz Wydziału Teologicznego UO.
Urodzony w grudniu 1963 r. w Oleśnie, wyświęcony na prezbitera w Kluczborku 11 czerwca 1988 r., mianowany biskupem opolskim 14 sierpnia 2009 r., kanoniczne objęcie diecezji, konsekracja biskupia i ingres do katedry opolskiej 29 sierpnia 2009 r.
Adres:
45-005 Opole, ul. Książąt Opolskich 19,
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. ; fax 77 453 79 61.
Sekretariat:
s. mgr Amata, tel. 77 44 32 110, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

 

Biskup Pomocniczy Paweł Stobrawa

biskup tyt. Eca
członek Komisji KEP ds. Misji, Rady ds. Migracji, Turystyki i Pielgrzymek
Urodzony dnia 22 kwietnia 1947 r. w Zborowskiem, wyświęcony na kapłana 20 maja 1973 r. w Opolu,  mianowany biskupem tytularnym  i pomocniczym opolskim 16 kwietnia 2003 r., konsekrowany 14 maja 2003 r.
Adres:
45-005 Opole, ul. Katedralna 1,
tel. 77 44 12 854 (dom); 77 44 32 114 (kuria);
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

 

Biskup Pomocniczy Rudolf Pierskała

biskup tyt. Semina
dr hab. teologii
Urodzony 13 października 1959 r. w Kędzierzynie-Koźlu, wyświęcony na kapłana 22 czerwca 1985 r. w Opolu, mianowany biskupem tytularnym i pomocniczym diecezji opolskiej 7 grudnia 2013 r., konsekrowany 11 stycznia 2014 r. w Opolu
Adres:
45-005 Opole, ul. Książąt Opolskich 19,
tel. 77 44 32 113;
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

 

Emerytowany Biskup Opolski Abp Alfons Nossol

prof. dr hab. teologii
Doktor honoris causa Uniwersytetów w Monastyrze, Moguncji, Opolu, Bambergu i Ołomuńcu oraz Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie.
Urodzony dnia 8 sierpnia 1932 r. w Brożcu, wyświęcony na kapłana w Opolu 23 czerwca 1957 r., mianowany biskupem opolskim 25 czerwca 1977 r., kanoniczne objęcie diecezji 4 sierpnia 1977 r., konsekracja biskupia i ingres do katedry opolskiej  17 sierpnia 1977 r., mianowany arcybiskupem ad personam 12 listopada 1999 r.  Dnia 14 sierpnia 2009 r. Ojciec Święty przyjął  jego rezygnację z urzędu Biskupa Opolskiego.
Adres:
47-325 Kamień Śląski, ul. Parkowa 1B,
tel. 77 467 11 04

 

Emerytowany Biskup Pomocniczy Jan Bagiński

biskup tyt. Tagarata
doktor teologii
Urodzony dnia 31 maja 1932 r. w Kamionce (diec. Łuck), wyświęcony na kapłana 17 czerwca 1956 r. w Opolu, mianowany biskupem tytularnym i pomocniczym opolskim 8 lipca 1985 r., konsekrowany 15 sierpnia 1985 r. Dnia 14 sierpnia 2009 r. Ojciec Święty  przyjął jego rezygnację z urzędu  Biskupa Pomocniczego Diecezji Opolskiej.
Adres:
45-054 Opole, ul. Grunwaldzka 7,
tel. 77 454 52 79; fax 77 453 79 61



Pliki cookie pomagają nam udostępniać nasze usługi. Korzystając z serwisu, zgadzasz się na użycie plików cookie.