Ułatwienia dostępu

Offcanvas Section

Sakrament pokuty i pojednania w konfesjonałach w katedrze Podwyższenia Krzyża Świętego w Opolu będzie sprawowany w następujących terminach:
 
- Wielki Poniedziałek – Wielka Środa (30 marca – 1 kwietnia): 7.30–21.00
- Wielki Czwartek (2 kwietnia): 13.30–16.30
- Wielki Piątek (3 kwietnia): 9.00–16.30
- Wielka Sobota (4 kwietnia): 9.00–15.00
 
Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania, aby w pełni uczestniczyć w Triduum Paschalnym i z radością przeżyć tajemnicę Zmartwychwstania.
 
  
Diecezjalne Radio Doxa, z myślą zwłaszcza o chorych i cierpiących, którzy pozostają w domach i szpitalach, będzie transmitowało liturgie Triduum Paschalnego sprawowane w opolskiej katedrze.
 
Wielki Czwartek:
9.30 - Msza św. Krzyżma
18.30 - Msza św. Wieczerzy Pańskiej
 
Wielki Piątek:
18.30 - Liturgia Męki Pańskiej
 
Wielka Sobota:
20.30 - Liturgia Wigilii Paschalnej
 
Wielkanoc:
6.00 - Msza św. Rezurekcyjna
10.30 - Msza św. świąteczna
 
W Wielki Czwartek usłyszymy cykl "Kapłani świętej pamięci", w Wielki Piątek rozważania Drogi Krzyżowej, w Wielką Sobotę audycję "Świadkowie Męki Pański", a w Wielkanoc program "Pasja Jezusa". Nie zabraknie także Ciemnych Jutrzni i nastrojowej muzyki.
 
 

W Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego, 5 kwietnia o godz. 10.00 w kościele pw. św. Sebastiana w Opolu będzie sprawowana Msza św. w języku niemieckim. Eucharystii będzie przewodniczył bp Rudolf Pierskała.

Zapraszamy na Eucharystię zarówno osoby, które przyjechały na Opolszczyznę na święta, jak i wszystkich mieszkańców regionu posługujących się na co dzień językiem niemieckim, a zwłaszcza członków mniejszości niemieckiej.

Zespół Szkół w Pietrowicach Głubczyckich i Parafia św. Jana Nepomucena w Braciszowie serdecznie zapraszają do udziału w „XIX Marszu Pamięci”, który odbędzie się we wtorek 7 kwietnia. Tegoroczny Marsz Pamięci, obchodzony pod hasłem „Uczniowie-misjonarze”, w wyjątkowy sposób wpisuje się w duchowe dziedzictwo św. Jan Paweł II.

Marsz rozpocznie się w Głubczycach, a następnie trasa będzie wiodła przez miejscowości: Gołuszowice, Równe, Dobieszów, Radynia, Mokre-Kolonia i Pietrowice.

Zakończenie pielgrzymki o godz. 17.00 uroczystą mszą św. przy relikwii św. Jana Pawła II w kościele filialnym w Pietrowicach.