Parafia NSPJ w Kluczborku oraz „Wspólnota Effatha” zapraszają na wspólną modlitwę uwielbienia i dziękczynienia w ramach Wieczoru Uwielbienia, który odbędzie się w Uroczystość Bożego Ciała (4 czerwca) przed kościołem. Rozpoczęcie o godz. 19.30.
Ułatwienia dostępu
Parafia NSPJ w Kluczborku oraz „Wspólnota Effatha” zapraszają na wspólną modlitwę uwielbienia i dziękczynienia w ramach Wieczoru Uwielbienia, który odbędzie się w Uroczystość Bożego Ciała (4 czerwca) przed kościołem. Rozpoczęcie o godz. 19.30.
„Wspólnota Dawid” zaprasza na wspólną modlitwę uwielbienia i dziękczynienia w ramach Wieczoru Uwielbienia, który odbędzie się w Uroczystość Bożego Ciała (4 czerwca) przy ołtarzu polowym za kościołem pw. Ducha Świętego w Opolu-Winowie. Rozpoczęcie o godz. 19.00.
W sobotę 6 czerwca w katedrze opolskiej odbędzie się „Męski Różaniec”. Spotkanie modlitewne rozpocznie się Mszą św. o godz. 8.00. Następnie rozmyślanie i modlitwa różańcowa, adoracja Najświętszego Sakramentu, procesja z katedry do kościoła pw. Matki Bożej Bolesnej i św. Wojciecha. Modlitwie przewodniczyć będzie bp Waldemar Musioł.
Począwszy od 6 czerwca nabożeństwo będzie sprawowane w każdą pierwszą sobotę miesiąca przez cały rok.
Wyższe Międzydiecezjalne Seminarium Duchowne w Opolu zaprasza do udziału w dniu skupienia dla mężczyzn poszukujących swojej drogi życiowej i powołania, który odbędzie się w sobotę 6 czerwca.
Spotkanie będzie okazją do refleksji nad własnym życiem, zadawania pytań oraz pogłębienia relacji z Bogiem. Program obejmuje rozmowy, czas ciszy, wspólną i indywidualną modlitwę, a także spotkania z klerykami i kapłanami towarzyszącymi osobom przygotowującym się do sakramentu święceń.
Dzień skupienia skierowany jest do pełnoletnich mężczyzn w wieku od 18 do 30 lat. Spotkanie prowadzi ks. Krzysztof Dulęba, ojciec duchowny.
Rozpoczęcie się o godz. 9.00, a zakończenie ok. o godz. 18.30.
Koszt udziału wynosi 50 zł.
Zapisy odbywają się poprzez formularz dostępny pod linkiem.
Duszpasterstwo Młodzieży „Ławka” zaprasza młodzież (po bierzmowaniu, do 25. roku życia) na jubileuszowe, 30. Spotkanie Młodych Lednica 2000, które odbędzie się 6 czerwca na Pola Lednickie.
W programie przewidziano m.in. wspólną modlitwę, Eucharystię oraz przejście przez symboliczną Bramę Rybę. Wyjazd z Opola zaplanowano na godz. 4.00 (zbiórka o 3.50 przy stadionie żużlowym), a powrót w godzinach porannych dnia następnego. Koszt udziału wynosi 150 zł. Zapisy oraz szczegółowe informacje dostępne są na stronie: www.lawka.org.
Spotkanie Lednica 2000 to coroczne wydarzenie religijno-kulturalne, które gromadzi młodzież i dorosłych z całej Polski. Jego celem jest wspólna modlitwa, pogłębienie wiary oraz budowanie wspólnoty. Hasło jubileuszowego, 30. Spotkania Młodych Lednica2000 brzmi „Genesis”.