Wydział Duszpasterski Kurii Diecezji Opolskiej zaprasza wszystkich, którzy pragną połączyć pasję wędrowania z kijkami z modlitwą i przekonać siebie oraz innych, że „w zdrowym ciele zdrowy duch”, do udziału w 17. Diecezjalnej Pielgrzymce Entuzjastów Nordic Walking z Gogolina na Górę Świętej Anny, która odbędzie się w sobotę 6 czerwca.
W programie:
- wymarsz o godz. 9.00 sprzed kościoła pw. św. Anny i św. Joachima w Gogolinie-Karłubcu (ul. Kasztanowa), wspólna modlitwa przy krzyżach i kapliczkach,
- rozgrzewka z p. Katarzyną Kabellą, instruktorką Nordic Walking,
- przerwa na drugie śniadanie,
- o godz. 14.00 Msza św. w bazylice na Górze Świętej Anny, a po Eucharystii dla chętnych możliwość powrotu autokarem do Gogolina.
Zgłoszenia i szczegółowe informacje u p. Piotra Giecewicza mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie 607 753 862.

Ks. Andrzej Anderwald, diecezjalny duszpasterz mniejszości narodowych i etnicznych, zaprasza do udziału w Pielgrzymce Mniejszości Narodowych i Etnicznych na Górę Świętej Anny, która odbędzie się w niedzielę 7 czerwca.
W programie:
godz. 10.00 – przygotowanie modlitewne (w Grocie Lurdzkiej);
godz. 11.00 – Msza św. pod przewodnictwem biskupa opolskiego Andrzeja Czai (w Grocie Lurdzkiej);
godz. 13.00 – Przegląd Zespołów Dziecięcych i Młodzieżowych Mniejszości Niemieckiej (przy Domu Pielgrzyma);
godz. 14.30 – Nabożeństwo ku czci św. Anny (w bazylice).

Diecezjalny Instytut Muzyki Kościelnej w Opolu zaprasza na Akatyst ku czci Bogurodzicy w wykonaniu żeńskiego chóru Opolienses Puellae Cantantes oraz solistów DIMK. Wydarzenie odbędzie się pod dyrekcją Eweliny Szendzielorz, przy akompaniamencie Stefanii Kazany-Burczyk. Akatyst zostanie wykonany 7 czerwca o godz. 15.00 w kościele pw. św. Rocha w Dąbrówce Górnej.

Siostry Szensztackie serdecznie zapraszają na wspólne świętowanie Jubileuszu 100-lecia powstania Szensztackiego Instytutu Sióstr Maryi, które odbędzie się 7 czerwca w Opolu-Winowie.
Punktem centralnym będzie Eucharystia pod przewodnictwem bp. Rudolfa Pierskały.

Wydział Duszpasterski oraz Wydział Gospodarczo-Finansowym Kurii Diecezji Opolskiej zapraszają na spotkanie formacyjno-szkoleniowe dla członków Parafialnych Rad Ekonomicznych, które odbędzie się w sobotę 30 maja. Rozpoczęcie o godz. 10.30 w kościele seminaryjno-akademickim w Opolu.
W programie spotkania: Msza św. pod przewodnictwem biskupa opolskiego Andrzeja Czai, prelekcje (m.in. o ochronie i konserwacji zabytków, aktualnych wyzwaniach gospodarczych, administracyjnych i ekonomicznych parafii), przerwa na skromny lunch (kawa, herbata, ciasto, ciepły posiłek) i nabożeństwo o powołania do służby w Kościele.
Spotkanie potrwa ok. 4 godzin.